szukaj   |   mapa serwisu   |   poczta

polecamy
 w sklepie
Tematem nowego numeru czasopisma o duchowości i relacjach „Warto” są dźwięki.
 w internecie
www.zwiastun.pl
www.zwiastun.pl
Serwis dwutygodnika ewangelickiego.
 w serwisie
Zapraszamy do studiowania Biblii w Korespondencyjnym Kursie Biblijnym.
  Prezydent w kościele Jezusowym

W ramach dwudniowego pobytu na Śląsku Cieszyńskim, 12 października 2008 r., prezydent Polski Lech Kaczyński uczestniczył w niedzielnym nabożeństwie w kościele Jezusowym w Cieszynie. Przed kościołem powitali go burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek i proboszcz parafii ewangelickiej ks. Janusz Sikora. 
 

 
Cieszyński proboszcz witając wszystkich obecnych w kościele stwierdził: „Tu od 1709 roku zbierają się ewangelicy ziemi cieszyńskiej. Tu pod dachem tego kościoła ewangelicy narodowości polskiej, czeskiej, słowackiej i niemieckiej znaleźli swój dom. Możemy dzisiaj powiedzieć, że tu zaczęła się ta jednocząca Europa.”
 

 
Kazanie wygłosił biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler. Przypomniał w nim, że na Śląsku Cieszyńskim wspólnie ewangelicy i katolicy już w październiku 1918 roku tworzyli zręby niepodległego państwa polskiego. 
  

 
Źródło i więcej zdjęć: Zwiastun Ewangelicki
Zapowiedzi wydarzeńWiadomości z PolskiTydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w KarpaczuRekolekcje JawornickieDiecezjalne pożegnanie wakacjiPółkolonie w Bielsku-BiałejUroczystości jubileuszowe w KarpaczuObóz młodzieży z Drogomyśla w LubaniuGloria w Pokoju i LubieniKs. Marcin Pysz wybrany proboszczem w PiszuObóz językowy w MikołowieRozstrzygnięty konkurs ks. ByrtaRatują organy kościoła JezusowegoWakacyjne szkolenie i festiwal dla BobrkaPółkolonie z AmerykanamiJubileusz kościoła w ZgierzuSyców skorzystał z pomocy UEPamiątka założenia "Eben-Ezer"Uroczystości w odrestaurowanym kościeleDębowiec – stulecie kościoła ZbawicielaChór z Lispka w MikołajkachPółkolonie biblijno-językowe w KoszalinieWiadomości z zagranicyArchiwum wydarzeń
napisz do nas