szukaj   |   mapa serwisu   |   poczta

polecamy
 w sklepie

Wybór pism etycznych Reformatora Kościoła ks. Marcina Lutra.

 w internecie
forum.duszpasterz.pl
www.forum.
duszpasterz.pl
Duszpasterskie Forum Ewangelickie
 w serwisie
Nabożeństwo
...żeby sam Pan przemawiał do nas w Swoim Słowie, a my abyśmy mówili do Niego przez modlitwy i pieśni.
  Promocja płyty gospel "Dać nadzieję" w Wieluniu

Dnia 15 marca 2007 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Nadodrzańskiej w Wieluniu odbyła się promocja płyty z II Warsztatów Gospel w Wieluniu.

 

 

Wykład na temat korzeni i charakteru muzyki gospel poprowadził ks. Andrzej M. Wójcik. Każdy z uczestników spotkania otrzmał w prezencie GOSPEL ("Dobrą Nowinę"), czyli Nowy Testament. Spotkanie to było także połączone z prezentacją muzyki gospel, multimedialnym pokazem zdjeć z koncertu i warsztatów. 
 
Temat został szeroko podjęty przez lokalne media, a dyrekcja szkoły oraz nauczyciele historii zainteresowali się współpracą z parafią w Wieluniu na różnym polu - szczególnie od strony prowadzenia prelekcji na temat Reformacji i luteranizmu, które mają się odbywać w szkole i w miejscowym kościele ewangelickim.

 

   
Promocja zakończyła się wysłuchaniem utwóru "Cudowna Boża łaska" i kilkoma słowami na temat czasu pasyjnego oraz treści tej pieśni dla naszego życia.

 

Podczas słuchania polskie tłumaczenie można było śledzić na ekranie. 
 

 
 W zwiazku z tym, że zarówno koncert jak i płyta była poświęcona pamięci tragicznie zmarłym górnikom z kopalni "Halemba" zrodził się pomysł, by przekazać 23 egzemplarze płyt rodzinom ofiar tej tragedii z życzeniami pasyjno-świątecznymi. Na płycie oprócz muzyki znajduje się modlitwa oraz przesłanie nadziei dla zasmuconych rodzin.
 

Listopadowy koncert przebiegał pod hasłem: "Dać nadzieję". Dzięki wsparciu władz Kościoła, płyty trafią do rodzin górników. 

Płytę można nabyć w sklepie internetowym CME - www.sklep.cme.org.pl w cenie 25 złotych, a także w Parafii Ewangelickiej i MDK w Wieluniu. Płytę opublikowało Warto - wydawnictwo Centrum Misji i Ewangelizacji. 
  

 zdjęcia: Filip Janusiak

Zapowiedzi wydarzeńWiadomości z PolskiTydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w KarpaczuRekolekcje JawornickieDiecezjalne pożegnanie wakacjiPółkolonie w Bielsku-BiałejUroczystości jubileuszowe w KarpaczuObóz młodzieży z Drogomyśla w LubaniuGloria w Pokoju i LubieniKs. Marcin Pysz wybrany proboszczem w PiszuObóz językowy w MikołowieRozstrzygnięty konkurs ks. ByrtaRatują organy kościoła JezusowegoWakacyjne szkolenie i festiwal dla BobrkaPółkolonie z AmerykanamiJubileusz kościoła w ZgierzuSyców skorzystał z pomocy UEPamiątka założenia "Eben-Ezer"Uroczystości w odrestaurowanym kościeleDębowiec – stulecie kościoła ZbawicielaChór z Lispka w MikołajkachPółkolonie biblijno-językowe w KoszalinieWiadomości z zagranicyArchiwum wydarzeń
napisz do nas